Teknoloji ve Tasarım Nasıl Takip Edilir?

Teknoloji ve tasarım kavramları son dönemdeki teknolojik gelişmelerle birbirinden ayrılmayan bir ikili haline geldi.Hızla ilerleyen ve takibinin zorlaştığı bu dönemde bize en yakın iletişim aracı artık internet.Akıllı telefonlarımızı telefonla konuşmak için değil de internet ve yan uygulamaları için daha sık kullanır hale geldik.

Birbirini kovalayan teknoloji ve tasarım ikilisi içinde geçmişteki icatlar ve birikimle ilerleyen teknolojik gelişmeler mevcut.Biz interneti bu kadar sık kullanıyorken teknoloji ve tasarım blogu sayesinde sizin için yabancı kaynaklardan araştırma yapan bir araştırmacı kitlesinden neden yararlanmayalım?

Teknoloji ve Tasarımı Nasıl Takip Edebiliriz?

1.Teknoloji ve Tasarım blogları

Listemizin ilk sırasında yer alan bloglar.Teknoloji ve tasarım blogu meraklısı yazarlar tarafından sizin için ince araştırmalarla yazıya dökülmüş cümleler içerir.Teknolojik cihazları kullandıktan sonra sizin bakış açınızla gerçeğe yakın değerlendirmelerle reklamdan uzaktırlar.

2.Youtube Kanalları

Kişisel veya kurumsal youtube kanalları ile ilginç deneyler ve teknolojik cihazların incelemeleri youtube sayesinde ücretsiz yayımlanıyor.Düzenli ve güncel içeriğe sahip bu kanallara yorum atarak geri dönüşler alabilirsiniz.

3.Dergiler

Ülkemizde çok alternatif bulamayacağınız bir seçenek.Yabancı dil bilmiyorsanız Bilim ve Teknik veya biraz ucundan bilgisayar, donanım dergileri size yol gösterecektir.10-15 TL ile aylık olarak takip edebilirsiniz.İnternet abonelikleri daha ucuz olacaktır.

4.Belgesel Kanalları

Bilim adamları ve icatlar, teknolojik gelişmeler ve arabalar hakkında birbirinden eğlenceli şekilde sunum yapan belgesel kanalları mevcut.Discovery, NatGeo bunların başında gelir.Yarışmalar ve incelemeler ile sıkılmadan izleyebilirsiniz.Büyük miktarda maliyetlerle hazırlanan bu programları izlemeyi unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*